همه چیز درباره کشور زیبای ترکیه

تور ترکیه

جمعه 4 دی 1394

+0 به یه ن

چهار راه فرهنگتها

تور ترکیه بیش از سه هزار سال محل برخورد فرهنگ ها بوده است، گاهی این برخوردها کشمکشهایی خشونت آمیز برای تصاحب قدرت بوده اند، اما همراه با برخی از شگفت انگیزترین جلوههای تاریخی و باستان شناختی در جهان شدند.

مردم سفر به ترکیه کشور خود را «سرزمین تمدنها» می نامند. ترکیه در جایی واقع شده که قاره های اروپا، آسیا و آفریقا در آن جا بیش از هر جای دیگر مهاجران بوده است. این کشور مسیر طبیعی رفت و آمد بازرگانان بود، و شهرهای ترکیه به ترتیب از سوی ایرانی ها، مقدونیها، رومیها، مایکل پلز نویسندگان کتاب راهنما مینویسند: «اگر در مدرسه یاد گرفتیم که تاریخ تقریباً از مصر و هلال خصیب آغاز شده فقط به این سبب است که باستان شناسان تصادفاً بررسی های خود را ابتدا از این سرزمین ها آغاز کرده اند. کوهها و دشتهای آناتولی نیز می توانند یکی از مهدهای تمدن به شمار آیند.»(۱)

کشور ترکیه

در قرن شانزدهم ترکیه مرکز یکی از بزرگترین امپراتوریهای جهان بود. سلاطین عثمانی فرمانروای سرزمینهایی بودند که تا شمال شرقی اروپا، غرب آسیا و شمال آفریقا گسترش داشت. آنان اسلام را برای میلیونها نفر به ارمغان بردند و شیوه شکوهمند زندگی آنان موجب شد تا امپراتوری عثمانی در اروپا بسیار پرصلابت جلوه کند. اما با گذشت زمان امپراتوری عثمانی ضعیف شد و محدوده قلمرو آن کاهش یافت. در آغاز قرن بیستم قدرتهای اروپایی آماده تسلط بر ترکیه و تجزیه آن بودند. اما ترک ها برنامه های دیگری نیز داشتند. مصطفی کمال، دوراندیش بزرگ ترکیه، این برنامه ها را هدایت می کرد. ترکیه خواهان دستیابی به جایگاه واقعی خود در دنیای نوین بود. یک دگرگونی شگرف نیز در این کشور رخ داد. به دنبال این دگرگونی جامعه سنتی و خاورمیانه ای ترکیه که یک دیکتاتور بر آن حکومت میکرد و قوانین اسلامی در آن اجرا می شد

به حکومتی دموکراتیک و سکولار به شیوه غربی تبدیل شد. در طول یک ٥. جی.4 ترکیه کاملاً دگرگون شد، اما متأسفانه ترکیه نتوانست به رشد خود ادامه دهد. 


بؤلوم | یازار :

    0 باخیش

[ ]